czwartek, 30 czerwca 2016

1 lipca - Światowy Dzień Psa.


Pies domowy ( Canis lupus familiaris ) lub ( Canis familiaris ) drapieżnik z rodziny psowatych, udomowiona forma wilka szarego ( Canis lupus ).


Kora - syberyjski pies na tygrysy - mieszaniec w typie szpica

Tina 

Baj 

Kora 

Sasza Na przestrzeni wieków człowiek obcując z psem wyhodował sobie wiele ras, ukierunkowując te rasy do określonych celów. Są psy myśliwskie, pasterskie, obronne, ozdobne i inne.

alaskan malamute 

Z powstałych ras człowiek wyhodował również w wyniku krzyżowania jednej rasy z drugą mieszańce. Są to psy wielorasowe potocznie zwane "kundlami".

akita inu 

bobtail - owczarek staroangielski 

karelczyk - karelski pies na niedźwiedzie

kaukaz - owczarek kaukaski 

komodor 

mastif tybetański

puli 

rodezjan ridgeback

samojed 

siberian husky

wilczak czechosłowacki

wilczarz irlandzki 

Pies należy do najczęściej porzucanych przez człowieka zwierząt. Bezpańskie psy tworzą sfory, które w zależności od miejsca występowania stają się groźne zarówno dla człowieka jak i miejscowej fauny. 


wilk szary ( Canis lupus )1 komentarz:

  1. Wszystko tak pięknie opisane, że miło czytać i oglądać. Nawet nie wiedziałam, że jest tyle gatunków wilków.Na jednym zdjęciu są obok wilk wolny i z ZOO.Wielka różnica, ten wolny szczupły i pewnie zwinny a ten z ZOO grubaśny, nie wybiegany, pewnie dobrze żywiony ale cóż "LEPSZY NA WOLNOŚCI KĄSEK LADA JAKI NIŹLI W NIEWOLI PRZYSMAKI "

    OdpowiedzUsuń


KRS 0000069730